Védőfólia kisokos: Milyen fóliát válassz a telefonodra?
Biztosan te is találkoztál már az interneten kapható különböző telefon kijelzővédő fóliákkal. De vajon mi a különbség közöttük? Ebből a blogcikkből megtudhatod!
Melyik a legjobb kijelzővédő fólia?
Ma már elengedhetetlen, hogy megfelelő védelemmel lássuk el a mobilunkat. Egyrészről azért, mert egy új telefon nem olcsó mulatság, másrészről, ha véletlenül betörik a kijelző, vagy a kamera, netán akkorát pottyan a mobilunk hogy a mikrofonnak/hangszórónak kampec, a javítása sem lesz pénztárcakímélő.
Egy szó mint száz, üvegfólia és telefontok használata mindenki számára kötelező. Előzd meg te is a bajt, és szerezd be a saját stílusodhoz illő telefontokot és fóliát!
A kijelzővédő üvegfóliák több típusa áll rendelkezésre. Webshopunkban kaphatók műanyag védőfóliák, üvegfóliák, mattosított fóliák, betekintésgátló üvegfóliák és kamera-lencsevédő fóliák is. Azt is fontos megjegyezni, hogy vannak fóliák, amelyek teljes egészében lefedik a telefon képernyőjét, és vannak az úgynevezett nem teljes kijelzős fóliák is, amelyek nem fedik a kijelző ívelt szélét. Ezek a nem teljes kijelzős fóliák például a bumper tokokhoz, vagy bármilyen olyan egyéb tokhoz jók, amik az átlagos tokoknál nagyobb részben védik a telefont.
Az biztos, hogy a legjobb kijelzővédő fólia minőségi edzett üveglapból készült, elnyeri az ütéseket és hatékonyan óvja készüléked a sérülésektől, karcoktól.
Nézzünk is néhány üvegfólia típust:
Magic Glass üvegfólia
A Magic Glass fóliák minőségi edzett üveglapból készültek, teljesen átlátszóak, 9H-s üvegkeménység és 0,33 mm vastagság jellemzi őket. Tudni kell, hogy ezek az üvegfóliák nem teljes kijelzős fóliák, a lekerekített szélekre nem terjednek ki.
Phonemax Premium Quality üvegfólia
Ha teljes kijelzős üvegfóliát keresel, ami teljes egészében lefedi a telefonod képernyőjét, akkor válaszd ezt a típusú üvegfóliát! Ugyanazokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, mint a Magic Glass, csak nagyobb részben védi a kijelzőt.
Colorful Premium és 10D üvegfólia
A 10D és a Colorful Premium üvegfóliák masszív védelmet nyújtanak a teljes kijelzőn. Ha prémium minőséget keresel, válaszd ezeket! Fekete és fehér kerettel is kaphatók.
Matt és betekintésgátló fóliák
A matt fóliák előnye, hogy nem csillog, ha rá süt a nap, ezáltal nem fogja zavarni a szemed a túl erős fény, illetve kevésbé látszódnak rajta az ujjlenyomatok és a szennyeződések. A webshopunkban kapható matt üvegfóliák kaphatók fekete és fehér kerettel is, valamint betekintésgátló matt fóliát is találsz nálunk!
A betekintésgátló fóliáknak a nagy előnye, hogy ugyanúgy védi készülékünket, mint egy sima üvegfólia, csak jobbról, vagy balról nem lehet látni a telefon képernyőjét, így a tömegközlekedési eszközökön, például aki melletted áll, az nem láthatja, hogy kivel mit beszélgetsz. Menő, mi?! ;)
A műanyag fóliákról tudni kell, hogy kevésbé állnak ellen a nagyobb ütődéseknek, de a karcok ellen ezek is teljesen jól védik a készüléket.
Ha kifejezetten műanyag védőfóliát szeretnél, keresd webshopunkban a Yooup Full Impact márkát. A Yooup Full Impact fólia is teljes kijelzős védelmet nyújt, azonban nem üvegből, hanem műanyagból készült. Felhelyezése nagyon egyszerű. Kapható belőle fekete keretes és fehér keretes fólia is.
Kamera-lencsevédő fóliák
Nem maradhatnak ki a lencsevédő fóliák sem a felsorolásból. Ha olyan készüléked van, amin kidomborodik a kamerasziget, nem árt felhelyezni egy lencsevédő fóliát, az esetleges karcok és sérülések elkerülése érdekében. Hidd el, megéri ez a pár ezer forintos beruházás, hiszen egy kamera csere sokkal drágább lenne! Webshopunkban többféle kameralencse védőfóliát is találsz. Vannak azok a fóliák, amik kifejezetten csak a lencsét védik, és vannak olyanok is, amik a teljes kameraszigetet lefedik.
Reméljük ez a blogcikk segített eldönteni, hogy milyen fóliát válassz a telefonodra! Ha netán még segítségre lenne szükséged a választásban, keress fel minket az elérhetőségeink egyikén. Addig is, nézz körül a webáruházunkban, ahol többféle üvegfóliát is találhatsz, legyen szó Apple vagy Android készülékről!